Jesteśmy na FB

Jesteśmy na FBŚroda, 11 Grudzień 2019

Restauracja

Zapraszamy do restauracji
mieszczącej się
w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego

restauracja dzikowiec

Czynne: wtorek-niedziela 10-21 

Tel. 577-824-624

 

Nasi Partnerzy

mj-9-45

Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec

willisport200

TimingDays

WOŚP

 

dzikowiec

Opis trasy DH1
Drukuj Email
Downhill

Trasa DH 1

Start i meta oddalone są od "wyciągu" o około 500m. Długość trasy 1250m, poziom dla zaawansowanych. Zjazd zaczyna się z rampy startowej na szczycie Dzikowiec Wielki 836m. Początkowy odcinek to wąska w miarę płaska ścieżka pomiędzy drzewami, z dołami/garbami i korzeniami. Następnie mała drewniana hopka po której wjeżdzamy w bandę, z której również można się wybić i przeskoczyć w odcinek gdzie robi się stromiej i bardziej kręto. Po pokonaniu kilku małych hopek,  wjeżdzamy w szybszy "trawers" czyli prawie prostą ścieżkę poprowadzoną w stronę najtrudniejszego odcinka trasy. Czekają tam na Was przeskoki przez korzenie, uskoki w bandy i to na coraz większym nachyleniu. Kiedy myślicie że najtrudniejsze macie za sobą, wjeżdżacie na drewnianą kładkę i tam są dwie opcje:

  1. w prawo na "pion" czyli ścinka z kilkoma bandami urozmaicona uskokiem z korzeni, na której nie można się zatrzymać lub...
  2. opcja - objazd łagodniejszą linią z jednym stromym nawrotem.

Po tym odcinku teren będzie się wypłaszczać ale do pokonania jest kilka ciasnych zakrętów z dołami po których przejeżdza się drogą leśną na łagodny odcinek. Po nim kamienie i pierwsza na dole drewniana hopa, która prowadzi w stronę pofalowanej prostej, kończącej się zwalniającymi bandami przed nawiększym dropem, też drewnianym ze stromym lądowaniem po którym osiągasz dużą prędkość. Następnie prosta z tarką od hamowania z małymi progami a na końcu banda w prawo, która lepiej żeby złapała ;).  Zostają ostatnie metry ale nie można się wyluzować bo na zakręcie czekają korzenie które często są mokre. Można powiedzieć że to koniec trasy. Ma ona dalszy przebieg jednak wygodniej jest skręcić w prawo i udać się drogą leśną w stronę "kanapy". Bez ociągania dotarcie na start, zjazd i powrót zajmują 20-25min. Przeciętny czas na zawodach to 2min. 20 sek.

 

trasa dh 1

 

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Sportowa
58-372 Boguszów-Gorce
tel. 74-8447-032

www.dzikowiec.info

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach Sp. z o.o.
Ul. Sienkiewicza 46
58-370 Boguszów-Gorce
tel. 74-844-94-11

www.zgm.boguszow.com.pl