Jesteśmy na FB

Jesteśmy na FBŚroda, 11 Grudzień 2019

Restauracja

Zapraszamy do restauracji
mieszczącej się
w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego

restauracja dzikowiec

Czynne: wtorek-niedziela 10-21 

Tel. 577-824-624

 

Nasi Partnerzy

mj-9-45

Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec

willisport200

TimingDays

WOŚP

 

dzikowiec

12 Inauguracja Sezonu Turystycznego
Drukuj Email

„Wiosna, wiosna, ach to Ty …”

W ostatnią sobotę tj. 02 kwietnia 2016r. około 160 osób uczestniczyło w XII Inauguracji Sezonu Turystycznego „Powitanie Wiosny na Dzikowcu – bądź bezpieczny na szlaku”. Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach oraz Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Ziemi Wałbrzyskiej.

Tegoroczne spotkanie miało trochę inną formę niż ubiegłe. Wycieczki piesze przesunęły się na początkową część imprezy. Celem spacerów był Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Góra Dzikowiec. Na miejscu w sali restauracyjnej odbyły się m.in. prelekcje, pokazy multimedialne oraz występy artystyczne. Na wstępie wszystkich przybyłych gości witali Harcerze z 111 Boguszowskich Drużyn Żółto-Niebieskich, którzy każdemu wręczali pamiątkowe przypinki okolicznościowe i materiały dotyczące imprezy. Dodatkowo na przybyłych turystów czekały bogate w atrakcje i pełne informacji oraz słodkości stoiska promocyjne przygotowane przez Urząd Gminy Czarny Bór, Muzeum w Wałbrzychu, wałbrzyski oddział PTTK oraz Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach. Tegoroczną edycję Inauguracji prowadziły Alicja Niewczas z PTTK oraz Elżbieta Bieniek-Budz – Dyrektor OSiR. Uczestników powitali: w mieniu Władz Boguszowa-Gorc – Sekretarz Miasta Irena Dzilińska oraz Jan Niewczas – Prezes PTTK Oddziała Ziemi Wałbrzyskiej.

Na początku wystąpiła Renata Chruszcz – Zastępca Wójta Gminy Czarny Bór, która po krótce przedstawiła plany rozwojowe gminy i zaprosiła do odwiedzania Czarnego Boru. Prelekcje rozpoczęliśmy od przygotowanej przez wałbrzyskich przewodników prezentacji dotyczącej poprzednich Powitań Wiosny na Dzikowcu. Kolejny temat nawiązywał do istniejącej infrastruktury na terenie Masywu Dzikowca oraz planów rozwojowych tego miejsca zaprezentowany przez Patrycję Skarbek z boguszowskiego UM. Następnie wystąpiły: Marta Świątek i Patrycja Bąbel z Ogniska Muzycznego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach - laureatki ubiegłorocznego konkursu Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon. Ze śpiewem na ustach przeszliśmy do kolejnego punktu imprezy dotyczącego Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich przygotowanego przez p. Romana Kowalskiego z Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Następna była prezentacja na temat „KACZEŃCA” - kwiatu-symbolu tegorocznej imprezy, poprzez wiersz napisany specjalnie na tę okazję przez Urszulę Stefanow oraz prezentację fotograficzną przygotowaną przez Halinę Jasionowską i przedstawioną przez Alicję Niewczas. Ostatnim, ale nie mniej ważnym punktem, była prelekcja dotycząca bezpieczeństwa w górach przygotowana przez Członków Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. Na koniec przy wesołym muzycznym akompaniamencie Loży Trubadurów Górskich wręczane były kaczeńce. I tak przeszliśmy do kolejnej części tegorocznej Inauguracji. Dzięki uprzejmości Władz Miasta Boguszów-Gorce każdy z uczestników mógł skorzystać z bezpłatnego przejazdu koleją linową oraz wejść na wieżę widokową. Po powrocie na wszystkich turystów czekała gorąca kiełbasa z ogniska. Dziękujemy Obsłudze Restauracji Dzikowiec oraz Pracownikom OS-R Góra Dzikowiec oraz wszystkim pozostałym Partnerom wymienionym powyżej za pomoc przy organizacji „Powitania Wiosny na Dzikowcu – bądź bezpieczny na szlaku”.

Dziękujemy Wszystkim za udział w 12 Inauguracji Sezonu Turystycznego … i zapraszamy już na przyszłoroczną edycję imprezy.

 

 

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Sportowa
58-372 Boguszów-Gorce
tel. 74-8447-032

www.dzikowiec.info

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach Sp. z o.o.
Ul. Sienkiewicza 46
58-370 Boguszów-Gorce
tel. 74-844-94-11

www.zgm.boguszow.com.pl