Jesteśmy na FB

Jesteśmy na FBSobota, 22 Wrzesień 2018

Restauracja

Serdecznie zapraszamy do restauracji mieszczącej się w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego.

  http://www.dzikowiec.com.pl/

Nasi Partnerzy

mj-9-45

Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec

willisport200

TimingDays

WOŚP

 

dzikowiec

Trasy rowerowe "Góra Dzikowiec"
Drukuj Email

Mapa tras rowerowych Dzikowiec 

Od górnej stacji kolei linowej można pojechać czterema trasami. Można też przebyć trasy w drugą stronę.

Szlak w masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej ( trasa niebieska )
Początkiem szlaku jest stacja górna kolei linowej „Góra Dzikowiec” – można się tam dostać koleją linową, lub nartostradą. Z górnej stacji kolei szlak prowadzi przez szczyt Dzikowca na Dzikowiec Mały, następnie południowo-zachodnim zboczem Dzikowca w stronę ośrodka rekreacyjnego „Zielony Raj” i dalej do Grzęd. W Grzędach w prawo (zgodnie z biegiem „trasy Gminy Czarny Bór”). Ponownie w prawo przy ruinach zamku Konradów (na Ptasi Śpiew).Drogami leśnymi do pięciu stawów i dalej drogą polną do Starego Lesieńca. Mijamy kościół św. Barbary przy ul. Kosynierów w Starym Lesieńcu . Z ul. Kosynierów ponownie w prawo w ul. Leśną. Leśnymi drogami u podnóża masywu Dzikowca powrót do stacji dolnej kolei linowej „Góra Dzikowiec” (około 12 km licząc od stacji górnej kolei linowej). 

Trasa widokowa MTB
Trasa jest wytyczona w formie pętli po masywie Dzikowca i Lesistej z punktami widokowymi (trasa zielona)
Za początek szlaku przyjęta została stacja górna kolei linowej „Góra Dzikowiec” – można się tam dostać koleją linową, lub nartostradą.
Z górnej stacji kolei linowej szlak prowadzi przez szczyt Dzikowca Wielkiego na Dzikowiec Mały, następnie południowo-zachodnim zboczem Dzikowca w stronę Sokółki . Na rozwidleniu dróg zjeżdżamy ostro w dół na prawo w stronę ośrodka rekreacyjnego „Zielony Raj” (ok. 5 km) i dalej do Grzęd. W Grzędach w prawo (zgodnie z biegiem „trasy Gminy Czarny Bór”). Ponownie w prawo przy ruinach zamku Konradów (na Ptasi Śpiew). Drogami leśnymi do pięciu stawów. Przy pięciu stawach skręca w prawo w kierunku stacji dolnej kolei linowej ,,Góra Dzikowiec”. Biegnie drogami leśnymi i w okolicy ul. Leśnej łączy się z pozostałymi trasami rowerowymi. Dalej trasy biegną podnóżem Dzikowca do parkingu i dolnej stacji kolei linowej.

Trasa Boguszów-Gorce - Grzędy– Czarny Bór – Witków Śląski
Trasa jest wytyczona w formie pętli. Można rozpocząć ją z dowolnego punktu, lub dojechać ze stacji PKP (Trasa czerwona)
Z górnej stacji kolei linowej szlak prowadzi przez szczyt Dzikowca Wielkiego na Dzikowiec Mały, następnie południowo-zachodnim zboczem Dzikowca w stronę ośrodka rekreacyjnego „Zielony Raj” i dalej do Grzęd. W Grzędach w prawo – zgodnie z biegiem „trasy Gminy Czarny Bór” – przy ruinach zamku Konradów w prawo w kierunku Ptasiego Śpiewu i po kilku metrach w lewo (nadal zgodnie z „trasą Gminy Czarny Bór”), aż do Czarnego Boru do ul. Polnej. Ul. Polną wzdłuż Lesku dojeżdżamy do skrzyżowania z szosą 367. Przejeżdżamy przez szosę kierując się na Borówno aby dotrzeć do ruin czarnoborskiego zamku, ukrytych w zagajniku po prawej. Przy pierwszych ,,numerach” wsi Borówno trasa skręca w na drogę asfaltową w prawo, na szczyt wzniesienia – za szczytem przez tory kolejowe – do drogi w Witkowie Śląskim. Za mostem na Lesku na skrzyżowaniu w prawo, drogą pod wiaduktem kolejowym do czarnoborskiego Nowopola, tam na skrzyżowaniu przy Szpitalu Leczenia Odwykowego w lewo w drogę gruntową przy spichlerzu. Drogą gruntową, a następnie asfaltową przez tzw. odkrywkę mając po lewej potok Jabłonica, w kierunku południowo-wschodnim, do skrzyżowania z szosą 367 – przez szosę i ul. Kolejową aż do kładki nad torami kolejowymi. Przez kładkę w prawo w ul. Traugutta w Boguszowie - Gorcach. Ponownie w prawo w ul. Wesołowskiego i Masalskiego. Za nieczynnym kamieniołomem na skrzyżowaniu w lewo w ul Jasną. Ul. Jasną do ul. Kosynierów w Starym Lesieńcu. Następnie w prawo w ul.

Trasa Dzikowiec – Stacja dolna kolei linowej(na mapie kolor żółty)
Za początek szlaku przyjęta została stacja górna kolei linowej „Góra Dzikowiec” – można się tam dostać koleją linową, lub nartostradą. Zjeżdżamy w lewo nartostradą ostro w dół aż do górnej trasy biegowej Stasia. I do stacji dolnej kolei linowej.


 

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Bema (Hala Ośrodka)
58-372 Boguszów-Gorce
tel. 74-8447-032

www.dzikowiec.info

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach Sp. z o.o.
Ul. Gen. Karola Świerczewskiego 46
58-370 Boguszów-Gorce
tel. 74-844-94-11

www.zgm.boguszow.com.pl