Jesteśmy na FB

Jesteśmy na FBSobota, 22 Wrzesień 2018

Restauracja

Serdecznie zapraszamy do restauracji mieszczącej się w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego.

  http://www.dzikowiec.com.pl/

Nasi Partnerzy

mj-9-45

Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec

willisport200

TimingDays

WOŚP

 

dzikowiec

Regulamin Kolei Linowej
Drukuj Email
powrót do ofertypowrót do oferty powrót na głównąpowrót na główną

 

"GÓRA DZIKOWIEC"
REGULAMIN KOLEI LINOWEJ

Przejazd koleją następuje na podstawie ważnego karnetu. Jeżeli karnet został zagubiony lub znajduje się w stanie uniemożliwiającym użytkowanie należy wykupić nowy karnet. Pasażer dokonując zakupu karnetu na przejazd akceptuje poniższe postanowienia regulaminu.

Kolejka do wyciągu
Wstęp na obszar kolei odbywa się tylko w miejscach do tego wyznaczonych w kolejności zgłoszenia się pasażerów na bramce wejściowej. Po wczytaniu karnetu pasażer wchodzi na peron przez bramkę, w rejon oznaczony na peronie do wsiadania. Do wyciągu krzesełkowego ustawiamy się parami, po to aby uniknąć zatrzymań i niepotrzebnej straty czasu. Traktujmy oczekiwanie w kolejce jako przerwę na odpoczynek oraz bądźmy grzeczni i sprawiedliwi w stosunku do innych ludzi czekających w kolejce (nie przepychajmy się, nie stawajmy komuś specjalnie z tyłu na nartach - nie utrudniajmy życia innym!). Pamiętaj - każdy w kolejce czeka tak samo jak ty. Zachowanie człowieka świadczy o nim samym.

Wsiadanie
Wsiadanie i wysiadanie odbywa się tylko w miejscach do tego wyznaczonych Stosujmy się do poleceń personelu. Kiedy podjedzie krzesełko, zajmujemy na nim miejsce i zamykamy obowiązkowo poręcz zabezpieczającą. Narty i deski snowboardowe przewozimy tylko przypięte do butów. Zabroniony jest przewóz nart trzymanych w rękach.

Jazda
Narty i deski snowboardowe w czasie jazdy układamy równolegle do kierunku jazdy tak, aby nie powodowały kolizji z innymi pasażerami lub elementami kolei. Wszystkie luźno zwisające elementy garderoby (sznurki, tasiemki, szaliki, itp.) Należy zabezpieczyć przed zaczepieniem o elementy krzesełka. Dzieci o wzroście poniżej 1,25m mogą być przewożone tylko na oddzielnym stanowisku pod opieką osoby dorosłej, która udzieli ewentualnej pomocy. W czasie jazdy na krzesełkach zabrania się: wychylania, kołysania, zmieniania pozycji siedzącej na inną, otwierania zabezpieczenia krzesełka, palenia papierosów, spożywania alkoholu, wyrzucania jakichkolwiek przedmiotów, przewożenia substancji niebezpiecznych. Jeśli wyciąg się zatrzyma w trakcie trwania jazdy, należy zachować spokój i czekać na wznowienie ruchu lub wskazówki obsługi.

Zejście z wyciągu
Do zejścia należy przygotować się wcześniej. Z krzesełek wysiadamy w miejscu do tego wyznaczonym. Dojeżdżając do stacji wysiadania, uwalniamy jedną rękę, podnosimy poręcz i natychmiast opuszczamy peron.

W przypadku jakichkolwiek niejasności obsługa udziela pełnych informacji.

Kolej nie jest przystosowana do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Należy przestrzegać niniejszego regulaminu.

Zarząd
Ośrodka – sportowo – rekreacyjnego
"Góra Dzikowiec"

 

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Bema (Hala Ośrodka)
58-372 Boguszów-Gorce
tel. 74-8447-032

www.dzikowiec.info

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach Sp. z o.o.
Ul. Gen. Karola Świerczewskiego 46
58-370 Boguszów-Gorce
tel. 74-844-94-11

www.zgm.boguszow.com.pl