Jesteśmy na FB

Jesteśmy na FBPiątek, 03 Kwiecień 2020

Restauracja

Zapraszamy do restauracji
mieszczącej się
w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego

restauracja dzikowiec

Czynne: wtorek-niedziela 10-21 

Tel. 577-824-624

 

Nasi Partnerzy

mj-9-45

Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec

willisport200

TimingDays

WOŚP

 

dzikowiec

Nowa trasa widokowa
Drukuj Email
powrót do ofertypowrót do oferty powrót na głównąpowrót na główną

 

Trasa Biegowa "Widokowa" - długość wszystkich pętli ok. 17 km
Trasa dla zaawansowanych i wytrwałych biegaczy. Początek swój ma na górnej stacji kolei linowej "Góra Dzikowiec" 14 Po wyjeździe "kanapą" na górę kierujemy się w prawo, w stronę szczytu Dzikowiec Wielki po trasie rowerowej downhill. Najpierw czeka nas łagodny zjazd w dół, następnie ostry podbieg pod szczyt Dzikowca. Tam możemy zatrzymać się chwilę i popatrzeć na panoramę Boguszowa. Mijamy szczyt i początek trasy rowerowej downhill, biegniemy dalej. Po kilkunastu metrach czeka nas ostry zjazd w dół jakieś 100m. Dalej biegniemy prosto podziwiając przepiękne widoki na Boguszów–Gorce i masyw Chełmca oraz Mniszka. Wbiegamy w las. Za zakrętem, skręcamy w lewo i dobiegamy do szerokiego odcinka trasy Widokowej rozdzielającej się na dwie trasy 3. Pierwsza prowadzi w stronę Wysokiej i Suchej Góry, druga biegnie w stronę Zalewu Zielony Raj w Grzędach.

 

Trasa Widokowa na Wysoką
Biegniemy w lewo południowo-zachodnim zboczem Dzikowca podziwiając piękno Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich 4. Stokiem Sokółki biegniemy dalej aż do przełęczy 6. Tutaj mamy dwie możliwości. Biegniemy dalej w kierunku Wysokiej i Suchej. Biegniemy pod górę i po ok. 600m wbiegamy na prawie że płaski odcinek trasy, dość szeroki z przepięknymi widokami na Sudety i okolice 7. Biegniemy dalej zboczem Wysokiej aż do zbocza Stachonia 9. Zaawansowani biegacze mogą się pokusić o zrobienie pętli z wbiegnięciem na szczyt Wysokiej 8. Ze zbocza Stachonia biegniemy dalej pokonując zjazdy i podbiegi pętelką wokół Suchej Góry 10;11. I wracamy tą samą trasą do górnej stacji kolei linowej lub trasą jednokierunkową zjeżdżamy w dół do Zalewu Zielony Raj w Grzędach 12;13. Zbiegamy w prawo do Zalewu Zielony Raj w Grzędach 5;1; Robimy pętlę i wracamy ostrym podbiegiem jednokierunkowym na dotychczasową trasę 5;4

 

Trasa Widokowa Zalew "Zielony Raj" w Grzędach
Na rozdrożu 3 biegniemy w prawo, szeroką drogą z pięknymi widokami, lekko opadającą w dół, aż do zboczy Małego Dzikowca. Stamtąd cały czas w dół biegniemy do trasy rowerowej 2 i nią biegniemy w kierunku Zalewu Zielony Raj. Po ok. 600m docieramy do punktu 1 z którego możemy albo zakończyć swój bieg docierając do Zalewu, albo pobiec w lewo i trasą jednokierunkową 5;4 lub dwukierunkową dobiec do Trasy Widokowej biegnącej na Wysoką. Tutaj możemy pobiec dalej lub wrócić do górnej stacji kolei linowej "Góra Dzikowiec".

Uwaga!!! Niektóre odcinki trasy zostały zaznaczone na mapie jako dojście do trasy biegowej, ponieważ w pewnych sytuacjach pogodowych mogą nie nadawać się do jazdy.

nowa trasa widokowa maly

 

 

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Sportowa
58-372 Boguszów-Gorce
tel. 74-8447-032

www.dzikowiec.info

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach Sp. z o.o.
Ul. Sienkiewicza 46
58-370 Boguszów-Gorce
tel. 74-844-94-11

www.zgm.boguszow.com.pl