Jesteśmy na FB

Jesteśmy na FBPiątek, 03 Kwiecień 2020

Restauracja

Zapraszamy do restauracji
mieszczącej się
w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego

restauracja dzikowiec

Czynne: wtorek-niedziela 10-21 

Tel. 577-824-624

 

Nasi Partnerzy

mj-9-45

Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec

willisport200

TimingDays

WOŚP

 

dzikowiec

Regulamin Wyciągu Narciarskiego
Drukuj Email
powrót do ofertypowrót do oferty powrót na głównąpowrót na główną

 

 

Regulamin Wyciągu Narciarskiego

Kolejka do wyciągu

Do wyciągu narciarskiego talerzykowego należy ustawiać się pojedynczo, po to aby uniknąć zatrzymań i niepotrzebnej straty czasu. Traktujmy oczekiwanie w kolejce jako przerwę na odpoczynek oraz bądźmy grzeczni i sprawiedliwi w stosunku do innych ludzi czekających w kolejce (nie przepychajmy się, nie stawajmy komuś specjalnie z tyłu na nartach - nie utrudniajmy życia innym!). Pamiętaj - każdy w kolejce czeka tak samo jak ty. Nie jesteś tutaj jedyną osobą. Zatem jak widzisz kawałek wolnego miejsca przed kimś, kto stoi przed tobą to się nie pchaj tam - poczekaj, aż ta osoba podejdzie te kilka kroków. Zachowanie człowieka świadczy o nim samym.

Wsiadanie

Należy szybko podejść do miejsca podczepiania się, jak najbliżej "talerzyka" i skierować narty lub snowboard idealnie w kierunku trasy wyciągu. Kijki chwytamy w jedną rękę, odwracamy się samym tułowiem za siebie, drugą wolną ręką chwytamy talerzyk i umieszczamy go między nogami.

Najazd
Na talerzyku nie wolno siadać (on nas nie utrzyma)! Należy stać, delikatnie opierając się na talerzyku. Kroki ślizgowe w kierunku trasy wyciągu ułatwią nam najazd.

Zachowanie podczas jazdy na orczyku
Narty powinny być równo obciążone przy otwartym prowadzeniu nart. Nie należy się kręcić ani schylać - dzięki temu będzie nam łatwiej utrzymać równowagę. Nie wolno kontynuować jazdy poza strefą wysiadania.

Na torze
Jadąc na wyciągu należy zwracać uwagę na trasę, którą się poruszamy. Najbezpieczniej jest jechać po śladzie innych a nie zjeżdżać na boki. Nie "slalomujemy".

Upadek
Jeśli wywrócisz się na wyciągu, wówczas powinieneś jak najszybciej opuścić trasę wyciągu, aby nie blokować innym przejazdu.

Zejście z wyciągu
Do zejścia należy przygotować się wcześniej. Sprawdzamy czy orczyk nie zaplątał się nam w ubranie itp. Jak już dojedziemy do celu, należy szybko puścić orczyk i ostrożnie odjeżdżamy od wyciągu w wyznaczonym kierunku, aby zrobić miejsce dla narciarzy i snowboardzistów jadących za nami.

W przypadku jakichkolwiek niejasności obsługa udziela pełnych informacji.

Należy przestrzegać niniejszego regulaminu.

 

 

 

Zarządca
Ośrodka sportowo – rekreacyjnego
"Góra Dzikowiec"

 

 

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Sportowa
58-372 Boguszów-Gorce
tel. 74-8447-032

www.dzikowiec.info

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach Sp. z o.o.
Ul. Sienkiewicza 46
58-370 Boguszów-Gorce
tel. 74-844-94-11

www.zgm.boguszow.com.pl