Jesteśmy na FB

Jesteśmy na FBCzwartek, 02 Kwiecień 2020

Restauracja

Zapraszamy do restauracji
mieszczącej się
w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego

restauracja dzikowiec

Czynne: wtorek-niedziela 10-21 

Tel. 577-824-624

 

Nasi Partnerzy

mj-9-45

Klub Narciarstwa Alpejskiego Dzikowiec

willisport200

TimingDays

WOŚP

 

dzikowiec

Opis narciarskich tras biegowych
Drukuj Email
powrót do ofertypowrót do oferty powrót na głównąpowrót na główną

 

trasy_biegowe_znakiNarciarstwo biegowe to rekreacja, aktywny wypoczynek i sport który zapewnia utrzymanie dobrej kondycji niezależnie od wieku, a bieganie na nartach staje się coraz bardziej popularną formą rekreacji zimowej. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom narciarzy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie - Gorcach przygotował na "Górze Dzikowiec", kilka kilometrów nowych tras do narciarstwa biegowego. Przystosowane są one zarówno dla osób jeżdżących "klasykiem" jak i tzw. "łyżwą". Każda trasa bierze początek przy Kolei linowej Dzikowiec. Trasy są bardzo dobrze oznakowane i utrzymane. Przygotowane trasy są zróżnicowane pod względem trudności od całkiem łatwej do trudnej pełnej zjazdów zakrętów i podbiegów. Opis tras poniżej.

Trasa Biegowa "Stasia" - długość pętli 600m (niebieska)
Trasa rozpoczyna się przy dolnej stacji kolei linowej "Góra Dzikowiec", z lewej strony stoku. Przystosowana jest do kroku łyżwowego. Biegnie duktem leśnym w kierunku Unisławia aby po ok. 250 metrach zawrócić szerokim łagodnym łukiem, lekko pod górę, do stacji. Trasa bardzo łatwa.

 

Trasa Biegowa "Rycerska" - długość pętli 900m (żółta)
Trasa rozpoczyna się powyżej wiaty turystycznej po prawej stronie stoku. Przystosowana do łyżwy z założonym śladem. Biegnie duktem leśnym w prawo lekko pod górkę w stronę sztolni rycerskiej. Po około 400 metrach następuje ostry skręt w prawo i zjazd w dół. Następny zakręt w prawo i prosto aż do skraju lasu. Koniec trasy kilkanaście metrów poniżej wjazdu na trasę. Trasa średnia.

 

Trasa Biegowa "Dzika" - długość pętli 2000m (czerwona)
Trudna trasa pełna podbiegów i zjazdów, wymagająca pewnych umiejętności technicznych. Na trasie założony jest ślad. W początkowej fazie biegnie po trasie "Rycerskiej" by po ostrym zakręcie i zjeździe odbić w lewo. Dalej biegnie duktem leśnym aż do szerokiej drogi leśnej. Kilkanaście metrów drogą i ostry skręt w prawo. Po kilkudziesięciu metrach dobiegamy do parkingu leśnego przy torach kolejowych. Tu co niektórzy biegacze mogą zakończyć trasę i wrócić pod Dzikowiec główną drogą. Dla wytrwałych do pokonania najtrudniejszy odcinek trasy. Stromy podbieg w prawo i dojazd do trasy Rycerskiej. Ostry skręt w lewo, kilkadziesiąt metrów i ... koniec trasy poniżej wjazdu na trasę.

 

Trasa Biegowa "Widokowa"- długość wszystkich pętli ok. 17 km (czarno – czerwona)
Trasa dla zaawansowanych i wytrwałych biegaczy. Początek swój ma na górnej stacji kolei linowej "Góra Dzikowiec". Po wyjeździe "kanapą" na górę kierujemy się w prawo, w stronę szczytu Dzikowiec Wielki. Najpierw czeka nas łagodny zjazd w dół, następnie ostry podbieg pod szczyt Dzikowca. Mijamy szczyt. Po kilkunastu metrach czeka nas ostry zjazd w dół jakieś 100 m. Potem cały czas prosto. Wbiegamy w las i za zakrętem skręcamy w lewo i dobiegamy do szerokiego odcinka trasy Widokowej rozdzielającej się na dwie trasy:
Pierwsza prowadzi w stronę Wysokiej i Suchej Góry, druga biegnie w stronę Zalewu Zielony Raj w Grzędach.

 

mapa-male-3d-v2Poniżej przedstawiamy mapę opisanych tras (kliknij aby powiększyć):

{webgallery} mapa tras biegowych {/webgallery}

 

Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Sportowa
58-372 Boguszów-Gorce
tel. 74-8447-032

www.dzikowiec.info

 

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach Sp. z o.o.
Ul. Sienkiewicza 46
58-370 Boguszów-Gorce
tel. 74-844-94-11

www.zgm.boguszow.com.pl