Majówka pod Dzikowcem za nami!

Tegoroczna Majówka pod Dzikowcem wystartowała 1 maja i rozpoczęła się tradycyjnie od zawodów Nor-DZIK Walking 2023. Choć na trasie błota po kwietniowych deszczach było sporo, to piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na linię startu ponad 70 zawodników i zawodniczek z bliższej i dalszej okolicy. Startować można było tradycyjnie na trzech dystansach. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, medale oraz drobne nagrody. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe kotyliony. Dziękujemy Piotrowi Archackiemu z RAT-MED, za jak zwykle profesjonalne zabezpieczenie medyczne wydarzenia.

Zawody były tylko jedną z atrakcji czekających tego dnia na naszych gości. Od 14:00 wszyscy odwiedzający Ośrodek Dzikowiec mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez zaprzyjaźnione z nami firmy i instytucje w ramach majówkowego pikniku. Karolandia przygotowała dla naszych najmłodszych gości kilka dmuchańców oraz zespół animatorów z którymi można było między innymi pograć w gry XXL, poszaleć w basenie z kulkami czy puszczać bańki mydlane. Wszyscy fani czerwonych samochodów mogli pozwiedzać wnętrza wozów strażackich należących do OSP Boguszów oraz OSP Gorce, przejechać się quadem, a za pomocą węża strażackiego ugasić pożar. Po zwiedzeniu wozów strażackich można było zajrzeć jeszcze do wnętrza radiowozu i podpatrzeć jak wygląda codzienna praca wałbrzyskich i boguszowskich policjantów. U harcerzy ze 111 Boguszowskich Drużyn Harcerskich mogliście wymalować twarze oraz wyposażyć się w biało czerwone baloniki i zmierzyć się z przygotowaną grą.

Słodkie łakocie na kiermaszu Fundacji Na Pomoc Zwierzętom znikały w rekordowym tempie. Nadmiar kalorii można było łatwo spalić krótką wycieczką na wieżę widokową – bo widoki tego dnia były przepiękne. Dla chcących zaznać małego dreszczyku mogli w okolice wieży wjechać koleją linową, która była tego dnia gotowa do funkcjonowania w sezonie wiosenno-letnim. Wszyscy, którym mało było jeszcze atrakcji mogli wyprowadzić na spacer koguta czy podokarmiać niesamowite kurczaki z farmy Chicken Landu z Borówna, a także przejechać się na kucykach ze Stajni Trzy Wiatry .

Dziękujemy, że Byliście z nami podczas tegorocznej majówki i zapraszamy do ponownych odwiedzin.

Gmina Miasto Boguszów-Gorce

OSiR Boguszów-Gorce

Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach

Sylwia Dąbrowska Burmistrz Miasta Boguszów-Gorce

Marek Szeles – Dyrektor OSiR Boguszów-Gorce

Góra Dzikowiec „Chata Dzika”

Chatka Vladka

 

Do pobrania: Wyniki Nor-DZIK Walking PDF

Skip to content