Pierwsza stacja naprawy rowerów zamontowana!

Realizacja zadania w ramach budżetu obywatelskiego Boguszowa-Gorc na 2022 rok.

Projekt zakłada stworzenie dwóch samoobsługowych stacji naprawy rowerów, w tym jednej z możliwością doładowania rowerów elektrycznych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Dzikowiec” w Boguszowie-Gorcach. Stacje wyposażone będą w narzędzia umożliwiające wykonanie samodzielnej, podstawowej naprawy roweru oraz dokonanie drobnych przeglądów, takich jak: dopompowanie kół, regulacja hamulców i przerzutek.

Stacje umożliwią również naprawę wózków inwalidzkich, wózków dziecięcych, deskorolki czy hulajnogi. Zostaną one umieszczone na utwardzonym terenie, zapewniającym dostęp osobom niepełnosprawnym, poruszającym się na rowerach i wózkach.

Projekt skierowany jest zarówno do mieszkańców miasta , którzy często nie posiadają odpowiednich warunków oraz narzędzi, aby dokonać samodzielnej naprawy roweru, jak i do turystów poruszających się trasami rowerowymi zlokalizowanymi na terenie Boguszowa-Gorc, którzy niejednokrotnie znajdują się w potrzebie szybkiego usunięcia usterki roweru. Jego realizacja przyczyni się do wspierania i promocji aktywnego, zdrowego stylu życia poprzez zwiększenie poczucia bezpieczeństwa użytkowników rowerów oraz do podniesienia atrakcyjności przestrzeni publicznej miasta.

 

Skip to content