Szkolenie InO z PTTK na Dzikowcu!

W sobotę 6 maja, pomimo deszczowej pogody 20 osób wzięło udział w drugim spotkaniu w ramach szkolenia z topografii, krajoznawstwa oraz imprez na orientację, którego organizatorem była Komisja Młodzieżowa działająca przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu.

Uczestnikami szkolenia byli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 7 w Wałbrzychu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlinie-Zdroju, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie – Gorcach oraz członkowie Koła Turystycznego To Tu To Tam z MDK Świdnica.

Tym razem zajęcia odbyły się na terenie Ośrodka Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach oraz Restauracji „Chata Dzika”

Najpierw odbyło się krótkie teoretyczne wprowadzenie, następnie ruszyliśmy wszyscy wspólnie na pierwszą trasę by przyswoić w praktyce informacje. Drugim etapem było samodzielne przez uczestników pokonanie kolejnej trasy i zdobycie bezbłędnie punktów kontrolnych.

Już teraz zapraszamy na kolejne trzecie szkolenie, zaplanowane na 7 października w Szczawnie-Zdroju oraz na nadchodzące Imprezy na orientację.

 

Życzymy powodzenia uczestnikom Finału Wojewódzkiego OMTTK, który za tydzień startuje w Polanicy-Zdrój.

Organizatorzy dziękują: Wojciechowi Królowi, Pawłowi Idzikowi oraz Weronice Kaczor i Marii Burzyńskiej za przeprowadzenie szkolenia, a także Powiatowi Wałbrzyskiemu za dofinansowanie szkolenia oraz OSiR Boguszów-Gorce za pomoc w organizacji.

Skip to content