Trasa R2

Zapraszamy na szlaki rowerowe które zaczynają się i kończą przy dolnej stacji kolei linowej Ośrodka „Góra Dzikowiec” Są to dwie trasy poprowadzone po istniejących drogach leśnych o długości 6 i 7km. Wytyczone z myślą o rowerzystach górskich z podstawowymi lub średnimi umiejętnościami jazdy w terenie.

Trasa R2

Druga trasa jest bardziej wymagająca ze względu na większą liczbę podjazdów i jednego dłuższego zjazdu o średnim nachyleniu. Również prowadzi głównymi drogami leśnymi, jednak odbija na mniej uczęszczane ścieżki.

Zaczyna się asfaltową drogą z Ośrodka i przed drugim przejazdem kolejowym odbija w prawo w las. Główną atrakcją tej trasy jest polana z  piękną panoramą na górę Dzikowiec, Unisław oraz Boguszów-Gorce. Po wjechaniu na polanę czeka nas zjazd w stronę linii kolejowej i dalej wzdłuż wijącego się strumienia prowadzi w stronę stawu. Tutaj są dwie opcje prowadzi trudniejszą drogą na której trzeba omijać podmokłe miejsca, lub wracać do przejazdu kolejowego szeroką drogą leśną, którą wcześniej przyjechaliście w to miejsce. Następnie po krótkim odcinku asfaltowym wjeżdżamy w las żeby wyjechać na stoku lub  rozpocząć trasę R1.

Długość: 6 km
Suma przewyższeń: 185 m
Średni czas przejazdu: 45 min

 

Skip to content