W Boguszowie-Gorcach już nie tylko Sudecka Setka. Na Dzikowcu będzie wielki bieg z przeszkodami dla dzieci!

W Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach (w Masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej), ferie zimowe w pełni. Młodzi ludzie śmigają na nartach z tamtejszego stoku, inni dopiero uczą się sztuki zjeżdżania między innymi na tzw. deskach. W Boguszowie-Gorcach planują już jednak kolejne atrakcje.

Zdradzono właśnie, że w maju szykuje się na Dzikowcu spora impreza – specjalny bieg z przeszkodami dla dzieci, nazwany Runaway Junior.

– Bieg odbędzie się 1 maja. Będą rywalizowały w nim dzieci w trzech kategoriach wiekowych, od 2 do 4 lat, od 5 do 8 lat oraz od 9 do 13 lat – mówi Krzysztof Zmysłowski, prezes stowarzyszenia Runaway Polski Uciekinier.

To oni zajmą się organizacją zawodów.

– Każdy ich uczestnik dostanie medal i ładny pakiet startowy – podkreśla Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa-Gorc.

Dodaje, że kiedy przyszedł do niej pan Krzysztof z propozycją organizacji takiego biegu, nie miał wątpliwości, że warto w to zaangażować się.

Zatem zapisy do majowego biegu na Dzikowcu ruszą już 1 lutego. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie.

– Mamy już w Boguszowie 35. Sudecką Setkę, najstarszy ultramaraton w Polsce. Przyjęła się i jest doskonale znana. Teraz chcemy zainaugurować kolejny bieg, tym razem dla dzieci – wyjaśnia Merek Szeles, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

Dodaje, że nowemu biegowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Niebawem poznamy więcej szczegółów. Wiadomo już jednak na pewno, że przeszkody na trasie związane będą z miejscem rozgrywania zawodów.

– Oczywiście teraz zapraszamy wszystkich do nas na narty. Można jeździć od godziny 9 do 16, później jest przerwa na ratrakowanie, i zaczynają jazdy nocne, w godzinach 18 – 21. Zatem z Wałbrzycha można przyjechać sobie na przykład po pracy, po obiedzie. Z osiedla Podzamcze dojedziemy tu w 20 minut – zachęca Marek Szeles.

Dodaje, że w tym roku odwiedziło ich już tylu narciarzy co przez cały sezon 2022/2023.

Skip to content