Cennik kolejki linowej

  1. Kaucja za kartę magnetyczną (karnet) wynosi 10 zł. Zwrot karty jest możliwy do końca sezonu w którym karta została zakupiona. Zwrot kaucji za kartę w takiej formie w jakiej została wniesiona.

  2. Dzieci do lat 6 korzystają z usług kolei za darmo, będąc pod opieką osoby dorosłej, która ma wykupiony bilet/karnet.

  3. Bilet ulgowy przysługuje: dzieciom (powyżej 6 lat) i młodzieży do lat 18, studentom, emerytom i rencistom oraz osobom z niepełnosprawnościami – po okazaniu dokumentu potwierdzającego wiek, lub dokumentu uprawniającego do ulgi.

  4. Bilet grupowy – dla 15 i więcej osób.

  5. Ulga w wysokości 25% do cen podanych wyżej przysługuje dla członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny.

  6. Zakup biletu oznacza akceptację Regulaminu Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego „Dzikowiec”.

KOLEJ CZYNNA:
W GODZINACH 10:00 – 16:30
sobota, niedziela i Święta

KOLEJ LINOWA „GÓRA DZIKOWIEC”

JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z KOLEI LINOWEJ?



OCZEKIWANIE NA KRZESEŁKO

Wstęp na peron kolei linowej odbywa się tylko w miejscach do tego wyznaczonych – przez bramki. Czekając w kolejce przygotuj bilet lub karnet, zabezpiecz swój bagaż (zapnij kieszenie plecaka, sprawdź czy aparat wisi pewnie na ramieniu i nie spadnie w trakcie podróży, schowaj telefon głęboko do kieszeni). Jeśli kolejka jest nieco dłuższa nie przepychaj się – czekaj spokojnie na swoją kolej, im większe zamieszanie – tym dłużej będziesz czekać. Dzieci do lat 14 i o wzroście poniżej 125 cm mogą korzystać z kolei tylko pod opieką osoby dorosłej.

WEJŚCIE NA PERON

Po przejściu przez bramkę stosuj się do poleceń pracowników obsługi kolei, mniejszy bagaż możesz zabrać ze sobą. Duży plecak lub na przykład rower pracownik obsługi umieści na osobnym krzesełku lub specjalnie przystosowanym wieszaku.

WSIADANIE

Odbywa się wyłącznie w wyznaczonej do tego strefie. Gdy tylko usiądziesz na krzesełku opuść drążek zabezpieczający i połóż nogi na podnóżku. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wsiadaniu – daj znać pracownikowi obsługi – chętnie pomoże.

JAZDA

To najlepszy moment na podziwianie widoków. Dopilnuj aby żaden element garderoby lub wyposażenia nie zaplątał się w krzesełko, nie podnoś pałąka zabezpieczającego i nie wierć się nadmiernie na krzesełku – rozbujanie liny może spowodować awaryjne zatrzymanie kolei. Jeśli w twoich kieszeniach znalazły się papierki po cukierkach lub stare paragony będzie można się ich pozbyć po opuszczeniu krzesełka – przy stacjach są pojemniki na śmieci. Kolej może się zatrzymać w czasie jazdy – jest to normalne jeśli trzeba komuś pomóc z wsiadaniem lub wysiadaniem – nie panikuj i spokojnie czekaj na ponowne uruchomienie. W przypadku awarii zostanie nadany stosowny komunikat – wykonuj wówczas polecenia obsługi i ratowników i nie próbuj pod żadnym pozorem ewakuować się na własną rękę.

WYSIADANIE

Wysiadanie podobnie jak wsiadanie odbywa się tylko w wyznaczonej strefie. Dojeżdżając do stacji końcowej podnieś pałąk, zejdź z krzesełka i odejdź na prawą stronę, aby uniknąć potrącenia przez nadjeżdżające krzesełko. Na miejscu będzie pracownik obsługi – powie co i kiedy należy zrobić, zdejmie również twój duży plecak lub rower.

Skip to content