FAQ – czyli wszystko co potrzebujesz wiedzieć

Poniżej zestawienie najczęstszych pytań na jakie odpowiadamy naszym gościom, zanim wybierzesz numer w telefonie lub napiszesz sms-a, sprawdź czy przypadkiem odpowiedź nie znajduję się poniżej.

Kolej linowa na górę Dzikowiec funkcjonuje przez cały rok z okresową przerwą na konserwację (kwiecień i listopad). Zwyczajowo w sezonie letnim kolej działa w weekendy i święta od 9:00 do 16:00 z wjazdami i zjazdami co pół godziny, w zimie od 9:00 do 16:00 i od 18:00 do 21:00 po konserwacji śniegu na stoku. Jeśli chodzi o wyciąg orczykowy i taśmę dla dzieci i początkujących – będą one czynne także w tygodniu. Szczegółowe informacje jak działamy będą podawane do wiadomości na dzikowiec.info i na naszym fanpage. Zatem na pytanie – czy kolej będzie kręcić w ten piątek? – odpowiadamy: nie, zapraszamy następnego dnia 😊

Cieszyć się spokojem i piękną przyrodą. Od wiosny do jesieni polecamy wędrówki po szlakach w masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej (są tablice informacyjne, szlaki są oznakowane). Dzikowiec świetnie nadaje się również dla turystyki rowerowej – można zaplanować sobie trasy o różnym stopniu trudności (np. korzystając z aplikacji mapy.cz) i wywieźć do góry rower koleją linową. Tuż obok górnej stacji kolei linowej znajduje się wieża widokowa, z której podziwiać można z jednej strony między innymi Śnieżkę, a z drugiej Ślężę i przy dobrej widoczności Wrocław. Przy dolnej stacji jest miejsce na piknik, a najmłodsi goście z pewnością będą mieli sporo frajdy na placu zabaw. A w zimie? Dla narciarzy i snowboardzistów mamy jeden z najbardziej stromych stoków w Polsce o długości ponad 800 m, wyposażony w wyciąg krzesełkowy, oraz drugi, talerzykowy o długości ok. 400 m. Dla dzieci i początkujących mamy taśmę i ustawiamy trasę z przeszkodami „Kubuś”

Najkrócej mówiąc – najszybciej jak to tylko będzie możliwe. Sprawdziliśmy stan tras i wiemy co potrzeba zrobić, ale bez czynnej od początku roku kolei nie mogliśmy wywieźć materiałów do budowy. Trasy wymagają fachowego podejścia i muszą być zrobione dobrze, bo choć zapewniają ekstremalne wrażenia muszą być dla Was bezpieczne a nie są, dlatego musieliśmy je na jesień zamknąć.

Jest. Zapraszamy od grudnia do nowej restauracji Pod Dzikowcem. Będzie i klasyka z dzika i dania vege. Zainteresowani? Obok stoku są czynne w weekendy punkty gastronomiczne ze smacznym jadłem i ciepłym napitkiem, szykuje się też do otwarcia bufet z kuchnią gruzińską, można kupić sery, przetwory i dobrą wędlinę. Brzmi dobrze?

Gdy tylko warunki śniegowe na to pozwolą. Jeśli sprzyjają warunki i jest mróz to przygotowanie dolnej części stoku i uruchomienie orczyka zajmuje nam około dwóch tygodni przy intensywnym śnieżeniu. Po przygotowaniu dolnej części ruszamy w górne partie. Najważniejsze czego potrzebujemy do śnieżenia to ujemna temperatura dlatego trudno podać konkretną datę uruchomienia stoku. Planujemy otwarcie stoku na przełomie grudnia i stycznia. Na stronie dzikowiec.info jest podgląd z kamerek i pogodynka – sytuację można śledzić na bieżąco.

Oczywiście! Co więcej w sezonie narciarskim będziemy utrzymywać ogień pod wiatą turystyczną dla rozgrzania się. Wynajem całej wiaty na wyłączność wymaga uzgodnienia terminu z restauracją (od grudnia). Gdyby się okazało że wiata jest zarezerwowana mamy do dyspozycji drugie palenisko „pod świerkiem” za dolną stacją kolei (patrząc od parkingu) ale tam nie możemy zapewnić że nie będzie opadów deszczu czy śniegu.

Jest i bardzo szybko potrafi się zapełnić. Mamy kilkanaście miejsc obok budynku obsługi ruchu turystycznego, następnie trzeba parkować wzdłuż drogi wyjazdowej z Ośrodka. Gdy mamy większe wydarzenia przekierowujemy samochody na plac koło przejazdu kolejowego. Te miejsca są bezpłatne. Przy samym ośrodku znajduje się też parking prywatny na kilkadziesiąt samochodów – jest on odpłatny, ale cena nie odstrasza.

Najświeższe komunikaty zamieszczamy na naszym fanpage na Facebooku – OSR Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach – można do nas wysyłać wiadomości 24h, a odpiszemy po wschodzie słońca. Wszystko co ważne dla turysty jest na naszej stronie www.dzikowiec.info, można do nas wysłać wiadomość pod adres biuro@osir-boguszow.eu. Można też do nas zadzwonić pod nr 74 844 70 32 – telefon czynny jest pn-pt od 7:30 do 15:30, w weekendy i święta od 9:00 do 16:00.

Skip to content