FAQ – czyli wszystko co potrzebujesz wiedzieć

Poniżej zestawienie najczęstszych pytań na jakie odpowiadamy naszym gościom, zanim wybierzesz numer w telefonie lub napiszesz sms-a, sprawdź czy przypadkiem odpowiedź nie znajduję się poniżej.

Kolej linowa na górę Dzikowiec funkcjonuje przez cały rok z okresową przerwą na konserwację (kwiecień i listopad). Zwyczajowo w sezonie letnim kolej działa w weekendy i święta od 9:00 do 16:00 z wjazdami i zjazdami co pół godziny, w zimie od 9:00 do 16:00 i od 18:00 do 21:00 po konserwacji śniegu na stoku. Jeśli chodzi o wyciąg orczykowy i taśmę dla dzieci i początkujących – będą one czynne także w tygodniu. Szczegółowe informacje jak działamy będą podawane do wiadomości na dzikowiec.info i na naszym fanpage. Zatem na pytanie – czy kolej będzie kręcić w ten piątek? – odpowiadamy: nie, zapraszamy następnego dnia 😊

Cieszyć się spokojem i piękną przyrodą. Od wiosny do jesieni polecamy wędrówki po szlakach w masywie Dzikowca i Lesistej Wielkiej (są tablice informacyjne, szlaki są oznakowane). Dzikowiec świetnie nadaje się również dla turystyki rowerowej – można zaplanować sobie trasy o różnym stopniu trudności (np. korzystając z aplikacji mapy.cz) i wywieźć do góry rower koleją linową. Tuż obok górnej stacji kolei linowej znajduje się wieża widokowa, z której podziwiać można z jednej strony między innymi Śnieżkę, a z drugiej Ślężę i przy dobrej widoczności Wrocław. Przy dolnej stacji jest miejsce na piknik, a najmłodsi goście z pewnością będą mieli sporo frajdy na placu zabaw. A w zimie? Dla narciarzy i snowboardzistów mamy jeden z najbardziej stromych stoków w Polsce o długości ponad 800 m, wyposażony w wyciąg krzesełkowy, oraz drugi, talerzykowy o długości ok. 400 m. Dla dzieci i początkujących mamy taśmę i ustawiamy trasę z przeszkodami „Kubuś”

Najkrócej mówiąc – najszybciej jak to tylko będzie możliwe. Trasy wymagają fachowego podejścia i muszą być zrobione dobrze, bo choć zapewniają ekstremalne wrażenia muszą być dla Was bezpieczne a nie są, dlatego musieliśmy je na jesień zamknąć.

Jest. Zapraszamy do restauracji Chata Dzika pod Dzikowcem. Jest klasyka z dzika i dania vege. Zainteresowani? Obok stoku są czynne w weekendy punkty gastronomiczne ze smacznym jadłem i ciepłym napitkiem. Brzmi dobrze? Smacznego 🙂

Gdy tylko warunki śniegowe na to pozwolą. Jeśli sprzyjają warunki i jest mróz to przygotowanie dolnej części stoku i uruchomienie orczyka zajmuje nam około dwóch tygodni przy intensywnym śnieżeniu. Po przygotowaniu dolnej części ruszamy w górne partie. Najważniejsze czego potrzebujemy do śnieżenia to ujemna temperatura, dlatego trudno podać konkretną datę uruchomienia stoku. Na stronie dzikowiec.info jest podgląd z kamerek i pogodynka – sytuację można śledzić na bieżąco.

Oczywiście! Wynajem całej wiaty na wyłączność wymaga uzgodnienia terminu z restauracją. Szczegóły można ustalić telefonicznie: 669-717-717.

Jest i bardzo szybko potrafi się zapełnić. Mamy kilkanaście miejsc obok budynku obsługi ruchu turystycznego, następnie trzeba parkować wzdłuż drogi wyjazdowej z Ośrodka. Gdy mamy większe wydarzenia przekierowujemy samochody na plac koło przejazdu kolejowego. Te miejsca są bezpłatne. Przy samym ośrodku znajduje się też parking prywatny na kilkadziesiąt samochodów – jest on odpłatny, ale cena nie odstrasza.

Najświeższe komunikaty zamieszczamy na naszym fanpage na Facebooku – Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach – można do nas wysyłać wiadomości 24h, a odpiszemy po wschodzie słońca. Wszystko co ważne dla turysty jest na naszej stronie www.dzikowiec.info, można do nas wysłać wiadomość pod adres biuro@osir-boguszow.eu. Można też do nas zadzwonić pod nr 74 844 70 32 – telefon czynny jest pn-pt od 7:30 do 15:30, w weekendy i święta od 9:00 do 16:00.

Skip to content