Nowy Dzik pod Dzikowcem!

W piątek 22 października 2021 r. wielofunkcyjny ciągnik górski REFORM METRAC H75, pierwszy egzemplarz w Polsce, został oficjalnie przekazany na stan Ośrodka DZIKOWIEC w Boguszowie-Gorcach.

W obecności Radnych Boguszowa-Gorc kluczyki do pojazdu przekazał p. Marcel Tomek z czeskiej firmy TOPKARMOTO, a odebrali je – Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska, Stanisław Urbaniak – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Dyrektor Osir Boguszów-Gorce Rafał Wiernicki.

Ciągnik został zakupiony ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) dla gmin górskich na przeciwdziałanie skutkom ekonomicznym pandemii COVID-19. Zakup ciągnika to jedno z kilku działań w obszarze sportu i turystyki na terenie Boguszowa-Gorc, które są finansowane ze środków z Funduszu. Przypomnieć należy, że zakończona przed kilkoma tygodniami modernizacja układu sterowania kolei linowej także została sfinansowana z otrzymanych środków RFIL.

Ciągnik jest specjalistycznym nośnikiem narzędzi umożliwiającym pracę w trudnym terenie górskim. Nasz „Dzik” posiada pług lemieszowy do odśnieżania i kosiarkę bijakową, którą będziemy kosić stok narciarski i inne tereny zielone (łąki) na obszarze miasta.

 

Skip to content